OCELOVÁ KOTVA OMO

ZÁKLADNÍ INFORMACEOcelová kotva OMO je certifikovaný výrobek, který slouží k vysokopevnostnímu kotvení především do betonových konstrukcí nebo pevných podkladů (horniny aj.).

Ocenění:

V roce 1991 získala stříbrnou medaili na mezinárodní výstavě IENA v Norimberku.
O rok později získala zlatou medaili na mezinárodní výstavě patentů a vynálezů v Ženevě, stejně jako v roce 1998 na stavebním veletrhu v Brně.

Kotva byla použita při nárazových zkouškách ocelových mostních svodidel s označením ZSNH4/H2, MS4/H2, JSMNH4/H2 a betonového mostního svodidla MSK. Kotvy lze použít i při systému kotvení OSPNH4/H1 a OSPNH4/H2.


Technické informace:

Materiál kotvy - ocel ČSN 11 523, povrchová úprava zinkochromát, žárový Zn případně antikorozní ocel.
Kotva se skládá ze speciálního šroubu a volných segmentů. Šroub má kuželovitou spodní část a dřík se závitem.
Segmenty jsou nasazeny na kuželovité části šroubu a montážně přichyceny pružinou.Jednotlivé díly jsou vzájemně uzpůsobeny tak, aby pevnost ukotvení kotvy byla větší než pevnost kotvy v tahu.
Princip kotvy je založen na rozložení rozpěrného účinku do celé aktivní plochy vývrtu se stoupajícím rozpěrným účinkem směrem ke kořenu kotvy.


Technické parametry:V tabulce jsou uvedeny jen standardně vyráběné typy. Kotvy lze vyrobit i dle požadavků. Další technické informace jsou zde.